O násOd detstva som bol rodičmi vedený k láske k zvieratám a i k nie úplne bežným druhom. Postupne som sa až v dospelosti dopracoval k chovu plazov, ku ktorým som našiel zaľúbenie nielen ja, ale i moja manželka. Venujeme im tak povediac všetok voľný čas, nakoľko sú tieto tvory nemé a bohužiaľ, častokrát okolím i nepochopené. Neexistuje pre nás lepší odpočinok, ako sa po náročnom dni v práci, ponoriť do ticha spolu s nimi.  

Čas, ktorý im venujeme nie je len o bežnej starostlivosti, ale zahŕňa i nikdy nekončiace samoštúdium, keďže dokumentácia k jednotlivým druhom stále nie je na takej úrovni, ako by si mnohí predstavovali.

Pred niekoľkými rokmi sme sa rozhodli plazy nielen chovať, ale i odchovávať a pomôcť svojimi skúsenosťami i novým, začínajúcim teraristom a podporiť ich v tejto nie úplne bežnej ale fascinujúcej záľube. Rozhodli sme sa s manželkou založiť Terra Dragons, aby sme pomohli iným vyvarovať sa zbytočných chýb a tým zabezpečiť plazom kvalitné podmienky na dlhý život, ktorý si zaslúžia.
"Pokým niekto nemiloval zviera, časť jeho duše stále ostáva neprebudená."  cit.  Anatole France 

Patrik Jošt